Sesiunea Ştiinţifică Studenţească 2013

Sesiunea Ştiinţifică Studenţească este un eveniment organizat în fiecare an de către Academia de Studii Economice din Bucureşti pentru a promova proiectele şi cercetările realizate de studenţi.

În anul universitar 2012 – 2013, Sesiunea Ştiinţifică Studenţească are două secţuni, licenţă şi master, şi are loc în perioada 4 – 5 aprilie 2013 conform următorului program:

• 18 – 24 martie 2013, înregistrarea lucrărilor studenţeşti la nivelul departamentelor; pentru programele de Informatica Economica si Cibernetica Economica inscrierea se face prin completarea formularului de la adresa http://dice.ase.ro/?page_id=1079. Pentru programul deStatistica, inscriere se face la secretariatul departamentului de Statistica (etajul 6).
  • 4 – 5 aprilie 2013, prezentarea şi evaluarea lucrărilor.

Studenții care au inscris proiecte le vor prezenta conform listei alfabetice aferente fiecărei secțiuni. Listele vor fi afisate pana pe 3 aprilie 2013. Candidatii trebuie sa încarce, pana miercuri, 3 aprilie 2013, pe platforma utilizată la înscriere o prezentare Powerpoint a proiectulului, ce conține maxim 14 slide-uri.