Proiect educațional WebRatio Academy

Departamentul de Informatică și Cibernetică Economică, împreună cu Forward Software, lansează proiectul educațional WebRatio Academy prin care sunt oferite cursuri gratuite studenților de la masterat și din anul 3 din cadrul facultății CSIE. WebRatio Academy este un proiect pe termen lung, dezvoltat cu scopul de a le oferi studenților accesul la training gratuit în utilizarea tehnologiei WebRatio, a cărui primă fază este un proiect pilot, desfășurat în perioada martie-iunie 2013, în cadrul ASE București. În cadrul proiectului, Forward Software oferă training gratuit, prin intermediul trainerilor săi certificați internațional de către WebRatio, precum și licențe academice gratuite pentru tehnologia folosită. UniCredit Tiriac Bank și-a declarat interesul marcat pentru acest proiect educațional și disponbilitatea de a angaja pe cei mai buni dintre studenții absolvenți ai Academiei WebRatio. Mai multe informații pot fi obținute din descrierea cursului și în cadrul întâlnirii de prezentare a proiectului, care va avea loc Miercuri, 20 martie 2013, sala 2319.